torek, 13. september 2011

Kdo je Mateja Gorišek?

Študirala je na FDV, živi v Mengšu, rojstni dan ima 7. julija 1980, izgleda pa kot 25-letnica. Mateja Gorišek Facebook profil je lažni profil. Ja, kako spet?

1) Že samo pogled v profilno fotografijo pove dovolj. Nekdo, ki pozna vsaj malo prepoznavno obraza, bo takoj ugotovil, da je to povsem ameriški obraz. No, ne bo se zmotil. Servis Tineye namreč najde še 55 objavljenih fotografij.

Imena datotek:
9694100507hotsshooter06ec5.jpg
pretty_amateur_girls_15.jpg
Naughty-Babes-013.jpg
1266471576_sexy_girls_15.jpg

Bo dovolj, kajne?
ponedeljek, 12. september 2011

Maruša Pelc facebook profil Sanja Grohar

Ne zgodi se ravno pogosto, a kljub temu je prav, da kaj najhitreje opozorimo bralce na nov lažni Facebook profil.  

Maruša Pelc je lažni profil. Še več, nekdo se skuša okoristiti s fotografijami slovenske "estradnice" Sanje Grohar. V google.com vpišite ime Sanja Grohar, pobrskajte med slikami in boste na prvi strani našli (vsaj) dve fotografiji, ki sta uporabljeni tudi pri FB profilu Maruša Pelc.

Sedanja  profilna fotografija je bila objavljena na spletu siol.net, nato pa uporabljena tudi v FB profilu.

Previdno pri potrjevanju!

Prijatelji:
12.9.2011, 17:03 | 23 prijateljev

Maja Hrvatić Facebook profil

Povzetek ni na voljo. Kliknite tukaj, da si ogledate objavo.
sreda, 31. avgust 2011

Micka Strumf je lažni FB profil


Ni potrebno, da ste posebne vrste detektiv. Že na prvo žogo je Facebook profil Micka Strumf lažni profil.

Kako?
Bi si vi kar na lepe oči za profilno fotografijo dodali dva srčka? In bi to bila edina fotografija. Bi vi bili iz Maribora? In bi med (zaenkrat še) 26 prijatelji imeli 80% takšnih iz Posavja? Težko reči zakaj, a skoraj zagotovo tale profil služi samo za "špejanje".

Test: pozitiven
četrtek, 25. avgust 2011

Borut Gerbert Facebook profil


Padel je nam v oči. Zakaj? Zaradi neprestanega posredovanja povezav iz ene in iste spletne trgovine (mimogrede, v naslednjih dneh vam razkrijemo še dva podobna ptiča), ob tem pa je servis TinEye vrnil šest zadetkov že prej uporabljene fotografije. Previdno!
nedelja, 21. avgust 2011

Jasna Sitar Facebook profil

Več znakov je, da je profil Jasna Sitar lažni Facebook profil. Servis za iskanje fotografij Tineye vrne 6 rezultatov za profilno fotografijo. Ob tem za drugo fotografijo iz albuma vrne rezultat na pornografsko stran. Priporočamo previdnost.
sobota, 20. avgust 2011

5 znakov lažnega Facebook profila

Dogaja se tudi vam, priznajte. Kdaj ste že podvomili ali je Facebook profil lažnjive sorte, ali pač ni. No, kako prepoznate lažen FB profil?

Kako prepoznaš Facebook "prijatelja?"


V nadaljevanju ponujamo pet zanimivih stvari, s katerimi boste lahko prepoznali vsiljivca.

  1. Oseba ima samo eno profilno fotografijo.
    (Največkrat je že tako, po možnosti je to še blondinka (z vsem spoštovanju do nežnejšega spola)).

  2. Če vas je dodala znana osebnost.
    (Ljudje smo pač takšni, da nam srce zaigra, če smo spletni prijatelji tudi s poznanimi osebnostmi. A naj vas prehitro ne zavede, le majhen % je tistih znanih, ki so resnično le oni.)

  3. Ta oseba ima veliko prijateljev iz vsega sveta. Slovenca, Kitajca, Američanko, Japonca in še koga za povrh. Svetovni popotnik.
    (Da boste naleteli na takšno izjemo, je skoraj tako, kot bi zadeli na lotu. Sedmica, torej!)

  4. Profil je odprt za vse in nima niti najmanjših zasebnostnih omejitev.
    (Tako so trobili, da je zasebnost potrebno hraniti... Vaš "prijatelj" pa ne uporablja niti enega filtra. NITI enega. Previdno, kljub vsemu)

  5. Rojstni dan ima 1. januarja.
    (Vsekakor je po svetu veliko takšnih, ki so se rodili na prvi dan novega leta. A 1. januar (01/01) je najhitrejša izbira pri ustvarjanju Facebook računa.

petek, 19. avgust 2011

Tineye - servis za preverjanje dvojnikov

Objava fotografij na Facebooku je lahko dobro orodje za ohranjanje stikov z znanci, prijatelji, sorodniki, bežniki in tistimi "padalci". Na spletu se tako najde kup potreben in nepotrebne šare. Brskanje, urejanje, objavljanje fotografij. Za nekatere zapleteni koraki, spet drugim vsakdanjik.

Facebook fotografije

In kako se lahko znajdete v poplavi različnih prikaznih fotografij na Facebook strani? Je prava fotografija ali ne? Blondna, nasmejana mladenka. Skoraj prelepa, da bi ji verjeli? Postaven mladenič, lepega nasmeha in še kaj? Mu verjamete? Ga poznate? No, v sodelovanju z nekaj največjimi fotografskimi agencijami je tako nastal servis Tineye.

Kot pravijo, je servis Tineye namenjen povratnemu brskanju po fotografijah. Objavite fotografijo ali prilepite povezavo, svoje pa bo naprej opravil robot. Je bila fotografija že kdaj kje uporabljena? Kako drugače poimenovana? Omenjeni robot za pravi naslov za iskanje po dvomljivih fotografijah. Uporabite ga.

Kako najdeš FB fake profil?

Ste se kdaj vprašali, kaj žene ljudi, da ustvarjajo lažne Facebook profile? Težko reči z gotovostjo, a kljub temu je lažne profile na družbenih omrežij lahko prepoznati. Če vas zanima, kako lahko prepoznate dvomljive FB prijatelje, potem ste na pravem blogu. Vabljeni na obisk!